DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YILDIRIM’LI GENÇLERİN TEKNOFEST BAŞARISI
36 okunma

YILDIRIM’LI GENÇLERİN TEKNOFEST BAŞARISI

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir başarıda TEKNOFEST 2022’den geldi.Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknofest Teknoloji yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Liseler arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına katılarak ilk 100 takım arasına girdi.

ABONE OL
Nisan 15, 2022 21:43
YILDIRIM’LI GENÇLERİN TEKNOFEST BAŞARISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir başarıda TEKNOFEST 2022’den geldi.

Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknofest Teknoloji yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Liseler arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına katılarak ilk 100 takım arasına girdi.

2022 Teknofest yarışmalarına iddialı bir giriş gerçekleştiren Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri Alanı Alan Şefi Ramazan Belyurt’un danışmanlığında Feza Takımı, gerçekleştirdikleri İHA projesi ile Türkiye kapsamında ilk 100 proje arasına girerek destek almaya hak kazandılar.

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında liseler arası İnsansız Hava Araçları Yarışmasına katılan okulumuz FEZA takımı öğrencileri Arda Baltaş, Mahmut Efe Ağdağ, Mustafa Eren Bilga, Damla Dikbıyık tasarladıkları İHA ile Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı kategorisine başvurdu. Yaptıkları tasarım ile Türkiye genelinde 100 proje arasına girerek maddi destek almaya hak kazandılar.

Bilişim Teknolojileri Alan Şefi ve FEZA takımı Danışmanı Ramazan Belyurt, “ Öğrencilerimizin yoğun emekler vererek Türkiye genelinde ilk 100 takım içine girmesi bizleri çok mutlu etti. Şimdi ki amacımız bu projeyi bir sonraki aşamaya taşımak olacak.Takımımız  üretim çalışmalarına başlayarak deneme uçuşlarına başlamıştır” dedi.

Teknofest yarışmasının amacı, Türkiye Azerbaycan ve KKTC’deki lise veya dengi okullarda eğitim gören öğrencileri İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirmek, çalışmalar yapmalarına destek olarak bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek ve ülkemizin İHA teknolojilerine sahip olduğu rekabet gücünü arttırmayı amaçlamaktadır. Bu proje kapsamında yüzde yüz yerli teknolojiyi arttırmak, öğrencilerin bilim ve teknoloji çalışmalarında aktif rol almaları sağlanması amaçlanmaktadır

🔴 Haber Umut DEMİR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r