DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GAZİPAŞA 4. KİTAP VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
34 okunma

GAZİPAŞA 4. KİTAP VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Gazipaşa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları, Gazipaşa Musiki Derneği ve Tarım ve Kültür Derneği iş birliğinde, ilçede 4. Kitap ve Kültür Şenliği düzenleniyor.

ABONE OL
Nisan 21, 2022 09:38
GAZİPAŞA 4. KİTAP VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GAZİPAŞA 4. KİTAP VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Gazipaşa Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları, Gazipaşa Musiki Derneği ve Tarım ve Kültür Derneği iş birliğinde, ilçede 4. Kitap ve Kültür Şenliği düzenleniyor.
Gazipaşa 4. Kitap ve Kültür Şenliği, kapılarını kitapseverlerin dünyasına açmaya hazırlanıyor. Gazipaşa Belediyesi’nin bu yıl Gazipaşa Tarım ve Kültür Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları, Gazipaşa Musiki Derneği ile ortak düzenleyeceği şenlik, 22-23-24 Nisan tarihleri boyunca Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel hazırlanan şenliğe; çocuk öykü, masal, araştırma, roman, şiir, deneme ve derleme sözlük alanında eserler veren 17 yazar katılacak. Üç gün sürecek şenlik “Bilgi kuvvettir, kitap bilgi kaynağıdır” sloganıyla, çeşitli sunum ve konferanslarla Gazipaşalı misafirlerini ağırlayacak.
Gazipaşa 4. Kitap ve Kültür Şenliği’ne katılım sağlayacak yazarlar; Fatih Tuncay (Çocuk öykü ve masal yazarı), Semra Yurt Akgül (Çocuk masal yazarı), Aydın Balcı (Çocuk öykü ve masal yazarı), Pakize Türkoğlu (Araştırma ve roman yazarı)Kasım Çetin (Çocuk öykü ve oyun yazarı), Hikmet Özkaya (Çocuk masalları yazarı)Tayyar Ünal (Derleme sözlük yazarı), Hasibe Yıldırım , (Roman ve derleme yazarı), Emine Emiral (Roman yazarı), Mehmet Ünver (Öykü yazarı), Mevlüt Çalışkan (Şiirleriyle anılacak),İsmet Özalp (Şair),Şahin Gümrü (Deneme Yazarı), Aslan Bayır, Emine Yetgin, Mehmet Yıldız, imza günleri, farklı konu ve söyleşilerle üç gün boyunca fuarda yerini alacak.
BAŞKAN YILMAZ’DAN DAVET
Gazipaşa 4. Kitap ve Kültür Şenliği’nin ilçedeki tüm kitapseverleri mutlu edeceği bilgisini veren Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, tüm Gazipaşalıları fuara davet etti. Başkan Yılmaz, “Bilgi kuvvettir, kitap bilgi kaynağıdır.” anlayışıyla, Belediye Kültür Merkezinde kitapseverleri ağırlayacağımız 4. Gazipaşa Kitap Fuarı’mızda, söyleşi ve imza etkinlikleri gibi birçok kültürel etkinliğe yer verilecek. 22-23-24 Nisan 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapacağımız fuarda, milli servetimiz olan kitaplarımız ve pek çok değerli yazarlarımızı ağırlayacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağımız bu haftaya özel hazırlanan Kitap ve Kültür Şenliği’mize başta çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.’’ sözleriyle, ilçe halkını kitap fuarına davet etti.
GAZİPAŞALI KİTAPSEVERLER, YAZARLARIN SÖYLEŞİLERİYLE BULUŞTURULACAK
Gazipaşa 4. Kitap ve Kültür Şenliği etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda; 22 Nisan Cuma Günü, saat 11.30’da araştırmacı roman yazarı Pakize Türkoğlu’nun “23 Nisan’a nasıl gelindi?” söyleşisi, saat 14.00’de Şahin Gümrü’nün kitabının tanıtımı ve ilçemiz çocuk kitabı yazarlarından Hikmet Özkaya’nın “Masal Nedir?” söyleşisi, saat 15.00’de roman ve derleme yazarı Hasibe Yıldırım’ın “23 Nisan’dan sonraki eğitim” konulu söyleşisi ve son olarak saat 16.00’da ise Şair İsmet Özalp’in “Şiirler Üzerine” söyleşisi yer alacak. Etkinliklerin ikinci gününde 23 Nisan Cumartesi Günü, saat 21.00’de emekli Albay Kemal Karakuzey tarafından 23 Nisan konulu söyleşisine yer verilecek. Gazipaşa Kitap ve Kültür Şenliği’nin son günü 24 Nisan Pazar günü düzenlenecek etkinler arasında; Saat 11.30’da Çocuk öykü yazarı Fatih Tuncay tarafından “Kitap ve Çocuk” söyleşisi, saat 13.00’de Çocuk masal yazarı Semra Yurt Akgül’ün”23 Nisan ve Çocuk” konulu söyleşisi, saat 14.00’de roman yazarı Emine Demiral’ın “Kadınlar da yazar, yazmak özgürlüktür ”konulu söyleşisi, saat 15.00’te Bay genç yayıncılıktan sanat ve dergi yazarı Arslan Bayır’ın “Okuma alışkanlığı kazandırma ve dilimizi doğru kullanma” konulu söyleşisi ve son olarak saat 16.00’daki derleme sözlük yazarı Tayyar Ünal’ın “Gazipaşa’nın Öz Türkçe sözcükleri ve kullanılışı” konulu söyleşisi yer alacak.
“Bilgi kuvvettir, kitap bilgi kaynağıdır.” sloganıyla, 22-23-24 Nisan 2022 tarihleri arasında, Belediye Kültür Merkezi’nde kitapseverleri ağırlayacak olan Gazipaşa 4. Kitap ve Kültür Şenliği, imza günü ve birçok kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Haber Ahmet Bunat

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r