DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ENERJİ VE İKLİM ÇALIŞTAYI ALANYA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI
 • Şehir Alanya
 • Alanya
 • ENERJİ VE İKLİM ÇALIŞTAYI ALANYA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI
18 okunma

ENERJİ VE İKLİM ÇALIŞTAYI ALANYA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI

ABONE OL
Mayıs 11, 2022 22:43
ENERJİ VE İKLİM ÇALIŞTAYI ALANYA BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alanya Belediyesi, üyesi olduğu Enerji Kentleri Birliği’nin iklim değişikliği ve yenilenebilir enerji konusunda teknik personellerin bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlediği ‘Belediyeler için Enerji ve İklim Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı. 2 gün sürecek olan çalıştayın ilk gününde katılımcılara bilgilendirme semineri verildi.

Enerji Kentleri Birliği’nin Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde yaptığı eğitime Enerji Kentleri Birliği Başkanı Osman Zolan başkanlığında 45 belediyeden 49 teknik personel katıldı. NoxInn Hotel’de gerçekleşen etkinlikte iklim değişikliği süreci için belediyelerde yenilenebilir enerjiye yönelik süreçler, belediyelerde enerji yönetim birimi ve çalışma esasları, sürdürülebilir enerji ve iklim eylem planı esasları ve ana başlıkları konuları belirlenerek 8 eğitimci ile “Belediyeler için Enerji ve İklim Eğitimleri” gerçekleştirildi. Programa Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa da Alanya Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. Alanya Belediyesi Meclis üyeleri de katılarak konu hakkında bilgilendirildiler.

ALANYA BELEDİYESİ DE AZALTIM YOLUNDA

Günümüz koşullarında iklim değişikliği yönetimi açısından azaltım politikaları da uygulanmakta ve azaltım açısından enerji, ulaşım, atık, kent planlama ve arazi kullanımı gibi alanlar ön plana çıkmaktadır. Bu alanlar içinde Alanya Belediyesi’nin de öncelik verdiği sektör, enerji sektörü olmuştur. Yenilenebilir enerji kaynağı olarak Alanya Güneş Enerjisi Santrali 1-2-3-4 kurularak enerji verimliliği elde edilmiş ve enerji tüketimini azaltarak karbondioksit salımını azaltmak hedeflenmiştir. Bu, iklim değişikliği politikası açısından yararlı olduğu gibi enerji maliyetlerini düşürme açısından da önemlidir. Ulaşımda ise prestij caddeleri belirlenerek bisiklet kullanımına önem verilmiş ve bisiklet yolları yapılarak sera gazı salınımlarının en az seviyeye düşürülmesi hedeflenmiştir.

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP
  300x250r
  300x250r