DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı
  • Şehir Alanya
  • Gündem
  • Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı
33 okunma

Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Diyarbakır'ın Fethi'nin 1383. yıl dönümü münasebetiyle Türkçe ve Kürtçe düzenlenen "Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması"nda dereceye girenler ödüllerini aldı.Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın İslam Orduları tarafından fethedilmesi 1383. yılı kutlaması etkinlikleri kapsamında düzenlediği Türkçe ve Kürtçe düzenlenen "Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması"nın kazananları için Kurşunlu Cami Meydanında tören yapıldı

ABONE OL
Mayıs 28, 2022 23:01
Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Diyarbakır’ın Fethi’nin 1383. yıl dönümü münasebetiyle Türkçe ve Kürtçe düzenlenen “Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın İslam Orduları tarafından fethedilmesi 1383. yılı kutlaması etkinlikleri kapsamında düzenlediği Türkçe ve Kürtçe düzenlenen “Diyarbakır Fetih Marşı Güfte Yarışması”nın kazananları için Kurşunlu Cami Meydanında tören yapıldı.

“İslamiyet, İslam Medeniyeti, Barış, Diyarbekir, Fetih, Fethin Sembolleri, Hazreti Süleyman, Sahabe, Kutlu Nesil” kavram ve konularını barındıran eserlerin yer aldığı yarışmada, Türkçe kategorisinde İbrahim Şaşma “Diyarbakır Fethi” ile birinci, Ahmet Tanyıldız “Fetih Destanı” ile ikinci, Mehmet Gülsever “Kutlu Fetih” eseri ile üçüncü oldu.

Kürtçe kategorisinde ise Bilal Güler “Fethe Mubarek” ile birinci, Mustafa Turan “Selam Ey Diyarbekir” ile ikinci, Hamit Öztekin “Fetha Mubin” eseri ile üçüncü oldu.

Beste yarışmasının kazananı ise Türkçe kategorisinde Mehmet Ali Oğuz, Kürtçe de ise Bilal Güler oldu.

Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim-Bir-Sen tarafından ortaklaşa düzenlenen yarışmada dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncü güfteler ödüllendirildi.

Büyükşehir Belediyesi ve Dicle Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması da sonuçlandı.

Kadınlar kategorisinde Safa Merve Yaman birinci, Merve Kazaylek ikinci, Züleyha Karadeniz üçüncü oldu.

Erkekler kategorisinde ise Zülfü Kayaalp birinci, Muhammed Emin Yakut ikinci, Mehmet Kaplan üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödülleri takdim edildi. Ödüllerin verilmesinin ardından dereceye girenler sahne alarak , Kur’an-ı Kerim tilavet etti, güftelerini seslendirdi.

Türkçe ve Kürtçe kategorilerinde birinci olan güfteler bestelenerek bu seneki Fetih Kutlamalarında kullanılıyor

Haber Sait Yıldırım

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r