DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsanlar duygularını yitirmiş

İnsanlık ölüyor mu?

Hani şu filmlerde izlediğimiz Zombiler  gibi  saldırgan, halden anlamaz, kavga ortamı yaratmak için minik bir kıvılcım bekler olmuş, kimi ısırsam, kime saldırsam, kimle kavga etsem diye arayışa düşmüş. Yazık!

Son yıllarda, havadan karadan insanların üzerine püskürttükleri ne olduğu belli olmayan sıvılar, insanlığı çıldırtıyor sanırım.

Bugün izlediğim manzara içler acısı. Yer Tosmur Mahallesi İsmail Özdemir Caddesi, İki belediye görevlisi bir adamı hırpalıyor, ( hırpalama derken şükür yumruklaşma yoktu, itip kakma vardı ) fakat isyan feryat vardı, onlar benim çocuklarımın rızkı diye bağırıyordu zavallı adam.

Sesimin çıktığı kadar bağırdım, rahat bırakın adamı diye.

Bir araba yaklaştı içinden 4 genç çıktı hemen koştular zavallı adama yardımcı oldular, gözlerim doldu halen umut var her şey güzel olacağa dair diye düşündüm. Çevre binalarda ikamet eden insanlar sokağa çıktı ve zavallı adama destek verdi.

Konuya gelelim;

Çöplerden kâğıt, kutu, plastik toplayan bir adamcağız, bunları satıp evine ekmek götüren halktan birisi. Bir çuval hurda toplamış gidiyor, belediyenin çöp toplayıcısı adamın elinden çuvalı almaya çalışıyor, 2 görevli 1 zavallı adam.

Adam bağırıyor, ben çocuklarıma ekmek götüreceğim alamazsın çuvalımı diye.

(küfürler havada uçuşuyor)

Görevlinin biri geri çekiliyor, diğer görevli sanki kan davalısıymış gibi ısrarla çuvalı adamın elinden çekmeye çalışıyor, sesler yükseliyor, çuvalı çekiştirirken çuval dağılıyor adamcağızın topladığı hurdalar etrafa yayılıyor, arabadan inen gençler yetişiyor, ve apartmandan inen mahalle sakinleri Belediye görevlilerine seslendi, günahtır, ayıptır yapmayın, adamı rahat bırakın diye….. Onlardan aldığı destek ile adamcağız yerlere saçılan hurdalarını topluyor. Ve yoluna devam ediyor. İşin en acı tarafı da nedir biliyor musunuz, ?

Bugün Pazar ve iki tarafta evine ekmek götürmek için çalışıyor! Biri çöpten ekmeğini çıkarıyor, diğeri de çöp arabası ile çöpleri topluyor…

Ne hale geldik ülkece, halden anlamaz, benim tuzum kuru diyenler evine ekmek götüremeyenin halinden anlamıyor.

Sizde bu milletin evladısınız, sizde bizim gibi normal insanlarsınız, sokakta çöp toplayan zavallı bir adamı hırpalama hakkını size kimse vermiyor.

Ayrıca bu davranış şekli kurumla ilgisi yok, o görevli kişinin tamamen kendi şahsi karakteriydi bu çok belliydi.

Birazcık sağduyu, bizim bizden başka kimsemiz yok! Ekonominin en diplerde olduğu, insanlar evlerine ekmek götürmenin yollarını aradığı, hatta sokağa çadır kurmuşken, çöpten ekmeğini çıkaran kişilere bari mani olmayın.

 

Sevda ALTUNSOY

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    300x250r
    300x250r