DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BURSA GENÇLİK TEMSİLCİSİNİ BULDU….
83 okunma

BURSA GENÇLİK TEMSİLCİSİNİ BULDU….

Bursa'da gençlik temsilcisi belliGençlik ve Spor Bakanlığı Bursa il temsilci gençleri belli oldu.Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın her sene ilan ettiği Temsilci Gençler için Bursa'dan Ahmet Gemici ve Esmanur Dağlı isimleri belirlendi.

ABONE OL
Mayıs 10, 2022 22:03
BURSA GENÇLİK TEMSİLCİSİNİ BULDU….
1

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA GENÇLİK TEMSİLCİSİNİ BULDU….

Bursa’da gençlik temsilcisi belli

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bursa il temsilci gençleri belli oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın her sene ilan ettiği Temsilci Gençler için Bursa’dan Ahmet Gemici ve Esmanur Dağlı isimleri belirlendi.

Bursa’da gençlik temsilcisi belli

Ülkemizin her bir ilinden gençleri temsil edecek olan bir erkek ve bir kadın temsilciler bakanlık tarafından duyuruldu. Seçilen gençler; Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Gençlik ve Spor Bakanı ile görüşme fırsatı bulup, Gençlik Haftası gibi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenecek olan resmi tören ve katılma şansı yakalayacaklar.

Temsilci Genç Nedir?

Üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarında okuyan, temsil yeteneği olan, gençlik çalışmalarına aktif katılım sağlayan, sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerde aktif rol alabilecek, çevresine örnek olabilecek, milli ve manevi değerlere saygılı, istiklal mücadelesi ruhunu yaşayıp yaşatabilecek, toplumla bütünleşmiş, 18-25 yaş aralığında yer alan gençleri ifade etmektedir. Ülkemizin her bir ilinden bir bay ve bir bayanın katılımıyla oluşan temsilci gençler Gençlik Haftasında Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız ve Sayın Bakanımız ile görüşmek, Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenecek resmi tören ve programlara katılmak ve ayrıca gerçekleştirilecek “Milli Mücadele: Bitmeyen Yolculuk” programıyla tarihi ve kültürel zenginliklerimizi de yerinde görüp milli mücadele ruhunu yerinde müşahede etme fırsatı bulacaktır.

Haber Fikret kurt

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r