DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI
  • Şehir Alanya
  • BURSA
  • BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI
67 okunma

BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI

Liseli gençlerin düzenlediği, Bursa genelindeki 150öğrencinin katılımı ile düzenlenen Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı açılış töreni ile başladı.Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı, Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonudur. Liseli gençler konferansta 3 gün boyunca; dünya sorunlarını tartışacaklar, bilgi alışverişinde bulunacak, sorgulayacak, çözüm önerileri üretip yasa tasarıları hazırlayıp, komiteleriçerisinde oylayacaklardır.

ABONE OL
Mayıs 8, 2022 22:10
BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BURSA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MODEL BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KONFERANSI

 

 

Liseli gençlerin düzenlediği, Bursa genelindeki 150öğrencinin katılımı ile düzenlenen Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı açılış töreni ile başladı.

Bursa Atatürk Anadolu Lisesi Model Birleşmiş Milletler Konferansı, Birleşmiş Milletler’in bir simülasyonudur. Liseli gençler konferansta 3 gün boyunca; dünya sorunlarını tartışacaklar, bilgi alışverişinde bulunacak, sorgulayacak, çözüm önerileri üretip yasa tasarıları hazırlayıp, komiteleriçerisinde oylayacaklardır.

 

BAALMUN&BMM’22 Konferansı Ekibi Genel Koordinatörü, lise öğrencisi Metin YILMAZ, 6-7-8 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Bursa Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen konferansımızın amacı, liseli katılımcılar iledünya sorunları hakkında akademik tartışmalar yapmak, aynı zamanda katılımcıların birbiri ile etkileşimleriyle toplum içinde konuşma ve yazma becerilerini keşfetmelerini, yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayacak eşsiz bir fırsat sağlamaktır. Biz liseli gençler komiteler de ülkemizi ve dünyamızı ilgilendiren çeşitli konularda tartışmalar yapıp, fikirler ortaya koyacağız. Geleceğin liderleri olacak biz gençlerin fikir ve önerilerinde oluşan bir sonuç bildirgesini de konferans sonunda sunacağız.”  dedi.

Konferansın organizasyon ve tertibi Bursa Atatürk Lisesi öğrencilerinden Metin YILMAZ, Servet Arda KAYHAN, Yaren ÇIKIRIKÇI, Nuran ORHAN, Aslı DÜVENCİ, Bora KOCAEL ve Ceren ACI görev almıştır.

Konferans 3 gün sürecek olup mülteci sorunundan,Rusya-Ukrayna Savaşına kadar birçok konu komitelerde tartışılacaktır. Konferansa katılanlara katılım sertifikası, komite başkanları tarafından belirlenecek olan en iyi delegeye ise başarı belgesi verilecektir.

Haber Umut DEMİR

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r