DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ALANYA KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;
35 okunma

ALANYA KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;

Muhalefet partisi ortağı Sayın Alper Arıkan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürüyor. Mülteci, göçmen, geçici koruma kavramlarını dahi çok iyi bilip anlamadan, politik istismar sığlığında açıklamaların yapılması ülkemizin dirliğine ve kamu düzenine hizmet etmez

ABONE OL
Mayıs 18, 2022 21:35
ALANYA KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ALANYA KAMUOYUNUN BİLGİSİNE;

“Muhalefet partisi ortağı Sayın Alper Arıkan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma alışkanlığını sürdürüyor. Mülteci, göçmen, geçici koruma kavramlarını dahi çok iyi bilip anlamadan, politik istismar sığlığında açıklamaların yapılması ülkemizin dirliğine ve kamu düzenine hizmet etmez.

Asayiş nedeniyle sınır dışı edilenlerin sayısı 20.000’e yaklaşmışken, kendi rızalarıyla dönenlerin sayısı 500.000’e yaklaşmıştır. Sınırlarımızdaki bölücü örgüt tehlikesi ile mücadele son hızıyla sürerken, biriket evler projeleri sürdürülürken kimler bizim samimiyetimizi sorgulamaya kalkışmaktadır hayretle izliyoruz.

Uluslararası ilişkiler, ittifaklar yeni bir denge üzerinde yeniden kurulurken, Türkiye dünyada önemli bir ağırlık merkezi olmayı sürdürmektedir. Bu durum Rusya-Ukrayna savaşında net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Türk Dünyası Devletler Topluluğu kritik eşikleri geçmiş, Pakistan, Katar, Somali, Libya gibi islam ülkeleri ile çok önemli stratejik anlaşmalar imzalanmıştır. Gerginlik yaşanan Arap ülkeleri ile ilişkiler normalleşme sürecine girmiştir. Doğal Kaynakların Uluslararası ilişkileri yönlendirdiği bu günlerde Türkiye’nin enerji konusunda başta Doğu Akdeniz ve Karadeniz de attığı adımlar, diğer ülkelerle yaptığı gaz ve petrol nakil anlaşmalar yapması ise dış politikamızı bambaşka bir noktaya taşımaktadır.

Her şey bir yana, yanıbaşımızda bir savaş sürerken Alanya için son derece önemli olan turizm sektörünü ayakta tutmak için gecesini gündüzüne katan Alanya’lı Dışişleri Bakanımıza ve dış politikaya yönelik bu eleştiri ağır bir vefasızlık ve samimiyetsizlik içermektedir.

Rusya, Ukrayna, Yunanistan olmak üzere tüm dünya Türkiye’yi takdir edip saygı duyarken, şehrimizde ki siyasetçilerden bu tür eleştirilerin gelmesi aslında beklemediğimiz bir durum değil. Kısır siyasi anlayışınızın sebebi bu mesnetsiz eleştiriler ile bu şehre zarar vermenize müsade etmeyiz. Biz ülkemiz için, şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz.”

Mustafa Toklu
AK Parti Alanya İlçe Başkanı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r