DOLAR 14,7786 -0.6%
EURO 16,1808 -1.26%
ALTIN 941,84-1,04
BITCOIN 5766830,72%
Antalya

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
33 okunma

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Trafik Haftası kapsamında 5 Adımda Güvenli Trafik uygulamasına katıldıİçişleri Bakanlığı tarafından tüm illerde eş zamanlı olarak başlatılan 07-13 Mayıs tarihleri arasında Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında; Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması Emniyet ve Jandarma trafik ekipleri tarafından oluşturulan Alanya Kleopatra plajı sahil yolu uygulama noktasında Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

ABONE OL
Mayıs 8, 2022 11:59
5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Trafik Haftası kapsamında 5 Adımda Güvenli Trafik uygulamasına katıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm illerde eş zamanlı olarak başlatılan 07-13 Mayıs tarihleri arasında Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında; Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması Emniyet ve Jandarma trafik ekipleri tarafından oluşturulan Alanya Kleopatra plajı sahil yolu uygulama noktasında Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada Kaymakam Ürkmezer durdurulan araç sürücülerine ve yayalara Trafik Haftası kapsamında başlatılan ‘’ Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması ‘’ kampanyası hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Uygulamada araç sürücülere ve yayalara Kaymakam Ürkmezer , Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat tarafından bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Ürkmezer ‘’ 07-13 Mayıs Trafik Haftası kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde araç sürücüleri ve yayalara yönelik bilgilendirmelerde bulunduk. Araç sürücülerine yönelik emniyet kemeri hatırlatmalarında bulunarak yaya geçitlerinde geldiklerine yayalara dikkat edip yayalara yol vermeleri konularında bilgilendirmelerde bulunduk. Yaya olarak trafikte bulunan vatandaşlarımıza yönelik ise 5 adımda güvenlik uygulaması kampanyası kapsamında; yayalarımızın kaldırımları kullanmaları, gece trafikteyken görünür olmalarını sağlayacak kıyafetler giymeleri, trafik ışıklarına dikkat etmeleri, trafik ışıklarının olmadığı alanlarda mutlaka yaya geçitlerini kullanmaları, vatandaşlarımızın yaya olarak trafikte olduklarında yürürken yola odaklanmaları için cep telefonu gibi elektronik aletlerden uzak durmaları konularında bilgilendirmelerinde bulunduk. Alanya’da trafik yoğunluğunun artması sebebiyle trafikle ilgili bilgilendirme ve uygulama faaliyetlerimiz devam edecek. ‘’ dedi.

“Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik”

1- 🚸 Yaya Yolunda İlerle
2-🦺 Görünür Ol
3-🚦 Trafik Işıklarını Takip Et
4-⚠️ Yaya Geçidini Kullan
5-🛣️ Yola Odaklan
T.C. İçişleri Bakanlığı
T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı
Emniyet Genel Müdürlüğü
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü
#TrafikHaftası

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r